Pokličite nas: +386 (0) 14 372 101
  |  
Do brezplačne dostave vam manjka še 25.00
Jože Horvat , ,

Obrazi prostora

19.92

  • Vezava: trda
  • Število strani: 154
  • ISBN: 978-961-6564-70-0
  • Leto izida: 2013
KNJIŽNI SEJEM 2024

To je najprej knjiga podob iz narave, ki pa večinoma niso le to, ampak tudi dogodki v naravnem okolju, prežeti s čustvi in mislimi zapisovalca. Odvijajo se med ljudmi, ki jih narava globinsko opredeljuje. Vsakdanje dogajanje med njimi pa je dovolj zastrto, da ne presega narave, čeprav je dramatično in usodno: skozi življenje narave preseva kot palimpsest naše preteklosti in sedanjosti, zgodovine in današnje družbe.

 

Zgodba zajema dvojico, moškega in žensko, ki se iz vasi pod Nanosom vozita v službo v prestolnico, kjer vsak v svojem uradu doživljata šikaniranje in mobing, vendar se upirata samo pasivno. Zapisovalec ne razkriva njunih zapletov s predpostavljenimi, z vso intenzivnostjo pa se posveča njunim srečanjem z naravo. Tu je srce pripovedi: globinski, misteriozni stik z naravo, kakršnega sodobni človek v glavnem več ne doživlja. V Obrazih prostora je nemalo tistega, kar sega v globino, ki je nočemo sprejeti, in v nadčutno in presežno, ki ju zaničujemo, skratka svet, ki bralcu nudi veliko mero užitka. Jože Horvat je pisec, ki zna ustaviti pogled in – čas.

Jože Horvat
Jože Horvat (1942) je novinar, publicist in pisec. Gimnazijo je končal leta 1960 v Murski Soboti, nato pa v Ljubljani germanistiko in slavistiko, v študijskem letu 1967/68 je bil dva semestra na podiplomskem študiju v Heidelbergu. Leta 1970 se je zaposlil pri dnevniku Delo. Kot novinar in pisec se je posvečal številnim zvrstem, od poročila, reportaže, literarnih portretov do esejev, intervjujev, potopisa, mladinske proze, dnevnika. Razen v Delu je kolumne in knjižne ocene objavljal v tednikih TT in Teleksu, pisal o kulturnem življenju v slovenskem zamejstvu, pripravil vrsto intervjujev z jugoslovanskimi pisci, bil dopisnik zagrebškega tednika Danas, pisal o literaturi in kulturi v tujini … Po več kot poldrugem desetletju je bil krajši čas urednik pri Naših razgledih, nato urednik kulturne rubrike Dela. Po odstopu s tega mesta (1991) je odšel na založbo Mladika v Ljubljani in urejal otroško revijo Kekec, bil honorarno več kot pol leta odgovorni urednik Slovenca, se nato vrnil na Delo, honorarno urejal revijo Zvon. Leta 1998 se je preselil k novoustanovljenemu dnevniku Jutranjik, po njegovem naglem zatonu pa je našel mesto pri reviji Mag. Leta 2000 je odšel na ministrstvo za kulturo, kjer je ostal do upokojitve (2010). Izdal je več kot ducat knjig.

Morda vam bo prav tako všeč…

  • NOMINACIJA
    AKCIJA
  • AKCIJA
  • AKCIJA
    NAGRADA

    Vrt

    15.68 Dodaj v košarico
  • AKCIJA

    Panoramski let

    19.92 Dodaj v košarico
  • AKCIJA
    USPEŠNICA

    Skušnjave

    23.12 Dodaj v košarico
Shopping Cart